17. listopad navždy den státního smutku

17 listopadu 1989 zemřela poctivost a spravedlnost v Česku. Jaká byla euforie lidí, kteří věřili, že nastane lepší doba (jak výstižný je výrok pana Kalouska že to byly naivní představy).

Co vlastně nastalo. Co se uvolnilo, a kde byly slabiny tzv. socialistického zřízení.

Je pravdou, že komunistický režim byl k určitým skupinám lidí nespravedlivý. Ohodnocení inteligence, vědců, inženýrů, lékařů, bylo opravdu ubohé. Z toho taky vyplývala také politika možnosti vycestovat do zahraničí. Odliv mozků by skutečně nastal. A ještě nedostatek určitých druhů zboží. Toto byla obrovská chyba tzv. Socialistického zřízení. Jak málo stačilo k tomu, aby v celku spravedlivý systém byl zachován. Bohužel tehdejší vládnoucí garnitura podcenila sílu obecného lidu, stejně jako nastoupivší garnitura podcenila bezohlednost, záludnost a schopnosti dřímajících mafií vyčuránků, podvodníků a zlodějů.

Bývalý režim byl ale také režimem, kde když někdo kradl, tak to byl zloděj. Když někdo nepracoval, tak to byl příživník. Kde nemoc člověka nepřivedla do náruče exekutorů, kde se člověk u soudu dovolal spravedlnosti. Kde neumírali lidé na ulici hladem, nemocemi a zimou. Kde nebyly tisíce lidí závislí na milosrdenství a almužnách, kde se na léčení dětí nemusely pořádat sbírky. Kde když člověk přišel k lékaři tak byl náležitě ošetřen a zdravotní pojištění nerozkradly zločinecké mafie farmaceutických firem ve spolupráci s lékaři a pojišťovnami.

Kde i poslanec a ministr pracoval za přiměřený plat

Kde se po ulicích nepotulovaly násilnické gangy opilých a zfetovaných mladistvých. Kde když člověk poctivě pracoval, tak se měl relativně dobře.

Jednoduše obyčejnému pracujícímu člověku v celku nic nechybělo.

Stačilo trochu zrevidovat odměňování inteligence a klidně se mohly otevřít i hranice. Armád nefachčenků, která si myslela že se na tehdejším západě budou bez práce koupat v šampaňském by se velice rychle a ráda vracela zpátky a ti poctiví, by neměli proč odcházet.

Prostě 17-ctým listopadem 1989 ztratilo podle mého odhadu 80% populace prakticky všechno co činilo život klidným, pohodovým, beze strachu a nejistoty. Z těch zbylých 20-ceti procent jsou asi 3 % poctivých živnostníků a malých podnikatelů, kteří živoří na hranici krachu. No a ten zbytek je mafie podvodníků, šmejdů, vyděračů, otrokářů a jiných pochybných existencí, kteří tento národ pomalu ale jistě rdousí a vraždí.

Možná to vypadá že pláču za komunistickým režimem, není tomu tak, měl jsem řadu let za zády vojenskou kontrarozvědku a vojáci mne na několik let zavřeli do kriminálu, v roce 1990 jsem byl rehabilitován, jenže oba systémy jsou špatné a přinášejí výhody jen malé skupině populace

Lidi ale co s tím????

Anglická verze        zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *